توضیحات درب اتوماتیک تاشو

درب های اتوماتیک تاشو در مکانهایی که محدودیت فضا موضوع مورد توجه است، بسیار مناسب می باشند. درب های اتوماتیک تاشو درحقیقت ساختاری مشابه درب های اتوماتیک لولایی دارند با این تفاوت که انگارهر لت آن به دو نصف تقسیم شده و دو لت بدست آمده و به همدیگر لولا شده اند و در نهایت به جای دو لت لولا شده به دیوار، دو لت لولا شده به دیوارهای اطراف و یک لت لولا شده به هر یک از آنها خواهیم داشت. در بعضی موارد که لازم است فقط درب به یک سمت دیوار لولا شود، درب های اتوماتیک تاشو شامل دو لت لولا شده به یکدیگر که یکی از آنها به یک سمت دیوار لولا شده است می باشد.
مزیت بزرگ درب های اتوماتیک تاشو نسبت به درب های اتوماتیک لولایی swing کاهش شعاع عملکرد (حرکت کردن درب) درعملیات بازو بسته شدن درب است که این ویژگی در محل پارکینگ هایی که دارای فضای محدودی هستند یا حیاط جلویی منازل که نیاز به دربی با فضای اشغالی کمتری دارند، مزیت فوق العاده ای به شمار می روند. از جمله کاربردهای آن می توان پارکینگ های زیر زمینی و یا روباز، کاربردهایی نیازمند امنیت بالا و یا مناطقی با فضای محدود را نام برد.

درب های اتوماتیک تاشو دارای سرعت عملکرد فوق العاده ای نسبت به سایر اتوماسیون ها می باشند و دارای قابلیت ترددهای بالا و نامحدود جهت استفاده پیوسته هستند که به دلیل همین ویژگی در محیط های پرترافیک راه حل منحصر به فردی هستند. درب اتوماتیک تاشو دارای مکانیزم محرکه منحصربه فردی است که عملکرد بسیار سریع و در عین حال روان به همراه شروع start و توقف stop نرم و روان و بی صدا را ممکن می سازد.

سیستم درب اتوماتیک تاشو می تواند به انواع سیستم های امنیتی مانند فتوسل ها ، لبه های امنیتی safety edge ، فلاشر، چراغ راهنما، قفل الکتریکی و ضربه گیرهای لاستیکی واقع برلبه های لت درب و تیرک افقی پایین درب و همچنین سیستم های کنترل ورودی مانند کی پد، کارت هوشمند، کارت خوان سیستم های بارکد، فرستنده های رادیویی RFID مجهز گردد. سیستم های امنیتی نصب شده بر روی درب مانند فتوسل ها از برخورد احتمالی درب با موانع جلوگیری کرده و در حین تشخیص وجود مانع سبب صدور دستور توقف درب و معکوس گردانیدن حرکت درب را صادر می شوند و فلاشرها نیز نشانگر این می باشند که درب در حال انجام عملیات است.

به طور کلی درب اتوماتیک تاشو در مواردی که امنیت بالا اهمیت اصلی را داراست و یا مواردی که سرعت باز و بسته شدن نقطه بحرانی و شاخص است به کار می رود که با استفاده از آنها زمان انتظار افراد و ماشین ها برای عبور از درب بسیار کاهش می یابد و عملکرد سریع درب تضمین می کند که امنیت به مخاطره نمی افتد و ورودی عریضی را در مدت زمان کوتاهی می گشایند. درب های اتوماتیک تاشو در مدت زمانی حدود 2 تا 4 ثانیه باز می شوند و سرعت استاندارد آن ها یک متر بر ثانیه است.

اتوماسیون درب اتوماتیک تاشو به طور قابل ملاحظه ای به توان کمتری نسبت به درب های لولایی swing برای عملکرد خود نیاز دارد. بخش محرکه درب های اتوماتیک تاشو هم موتور تک فاز و هم می تواند موتور سه فاز داشته باشد و دارای worm drive gear boxes است.

نیروی محرکه لازم برای حرکت دادن درب از بخش محرکه به وسیله بازوهای مفصلی به لت درب انتقال می یابد. در مواقع قطع برق از کلید خلاص کن برای عملکرد درب به صورت دستی استفاده می شود. سیستم این درب ها حاوی عملیات soft start/stop و کنترل سرعت درب است که (در حقیقت دو سرعته بودن سیستم است). کنترل پانل آن دارای عملیات تأخیری بسته شدن اتوماتیک auto close delay function می باشد. اتوماسیون های موجود برحسب نوع نیاز به صورت نصب شده برروی سطح یعنی نصب شده روی لت درب و یا به صورت زیر سطحی می باشند. نصب درب اتوماتیک

درب های اتوماتیک تاشو در مکان هایی مانند بانک ها و ساختمان های وابسته، ساختمان های امنیتی بالا و دولتی، ایستگاه پلیس، خدمات اورژانسی، فرودگاه ها، لنگرگاه ها و اسکله ها و تأسیسات نظامی و کنترل مرزی نیز به کار می روند.

بنابراین ویژگی های بارز درب اتوماتیک تاشو به صورت زیر خلاصه می شود:
کاهش شعاع عملیاتی نسبت به درب های لولایی معمولی در فضاهای محدود
سرعت بالای باز و بسته شدن
در جاهایی که فضای موجود محدود است
توان کمتر نسبت به لولایی معمولی
در مکان هایی نیازمند به امنیت بالا

شایان در