سیستم امنیتی هوشمند خانه با عملکرد نگهبان زنده

یک سیستم امنیتی هوشمند برای خانه مدعی شده است که چون یک نگهبان زنده فعالیت می کند و هر حرکت مشکوک را بدون خطا به کاربر مورد نظر گزارش می کند.
صدای اخطارهای بلند یکی از ویژگیهای زندگی شهری است، چرا که اکثر این اخطارها کاذب می باشند و صرفا در اثر یک حرکت عادی ایجاد شده اند. اما این سیستم امنیتی هوشمند خانگی که به آن قناری گفته می گردد به یک شبکه وای فای متصل شده و با یک تلفن هوشمند همزمان سازی می گردد. وقتی که فردی بدون اجازه و یا بی خبر وارد خانه شود، کاربر یک پیام متنی دریافت می کند و می تواند دربارهٔ واکنش خود تصمیم گیری کند.
این سیستم همچنین به کاربر اخطار می دهد که آیا اتفاقی فراتر از امور عادی درجریان است یا خیر، برای مثال می تواند تغییرات ناگهانی دما را نیز گزارش کند که این امر در مواقعی که یک آتش سوزی در پیش است بسیار کاربردی محسوب می گردد.
این گجت ۱۵ سانتی متری دارای یک دوربین ویدئویی HD با دید شب، میکروفن برای ردگیری تغییرات صدا، حسگرهای دما، حرارت و هوا، تشخیص گر حرکت مادون قرمز و آژیر خطر است.
تنظیمات این گجت قابل شخصی سازی است برای مثال “قناری” می تواند در مواقع خاصی در روز یا هفته اخطار دهد. حسگرهای مختلف را می توان فعال یا غیر فعال کرد.
از سوی دیگر می توان تنظیمات این سیستم امنیتی را طوری تعیین کرد که ویدئوهایی را در مواقع تغییر بعضی پارامترها ضبط و نگاهداری کند.
کاربر می تواند از راه دور به کنترل این سیستم دسترسی داشته باشد و وضعیت خانه را هنگامی که در تعطیلات به سر می برد کنترل کند.
وقتی که کاربر پیام اخطار را دریافت کرد می تواند تصمیم بگیرد که می خواهد با پلیس تماس گرفته، آژیر را فعال کند، از همسایه بخواهد که به خانه سرکشی کرده و یا اخطار را نادیده بگیرد.
هرچقدر که تعداد اخطارها بیشتر می گردد، دستگاه با رفتار و عادات کاربر خود بیشتر آشنا می شوند و به بعضی تغییرات پاسخ هوشمندتری می دهد.
شرکت سازنده مدعی شده است که رمز نویسی این گجت درحد بانکها است که این امر سبب می گردد از دسترسی هکرها به اطلاعات آن در امان بماند.