معرفی راه بند BFT

سیستمی که در این بخش به معرفی آن خواهیم پرداخت به جرات می توان گفت که این سیستم یکی از کامل ترین و پرکاربرد ترین سیستم های موجود در صنعت سیستم های اتوماسیون BFT می باشد. راه بند مدل STOPPY از برند BFT توانسته است خود را به عنوان یکی از قدرتمند ترین و بهترین راه بند ستونی در صنعت اتوماسیون ورودی در بازار ایران به اثبات برساند. موارد کاربرد استفاده بسیار زیادی برای اینگونه راه بندها می توان ذکر کرد اما به طور کلی به این جمله می توان بسنده کرد که هرجایی نیاز به محافظت در برابر عوامل خارجی ورودی داشته باشد این وظیفه را STOPPY به عهده می گیرد. مثل ورودی مجتمع های تجاری و مسکونی ،ادارات دولتی و خصوصی ،سالن های اجتماعات انبارهای مهمات و.... این مدل راه بند از نوع الکترومکانیک می باشد. به این مضمون که سیستم محرکه مشتمل بر الکتروموتور و گیربکس می باشد که این خصیصه باعث ایجاد سرعت ثابتو یکنواخت در ستون متحرک راه بند می شود. و تنش های موضعی کلا از بین می رود.
نکته دیگر که در تمامی سیستم های بی اف تی نیز این مزیت به چشم می خورد عدم نیاز دستگاه به سرویس و تنظیمات دوره ای می باشد. در این مورد لازم به ذکر است که این سیستم در برابر تغییرات جوی (10-الی 50+) کارایی صد در صد خود را حفظ می کند و همچنین با نوسانات شدید برق و حتی قطع برق به مدت زمان طولانی برنامه سیستم دچار اختلال نمی شود. راندمان بالای این راه بند امکان باز و بسته شدن تا 2000 بار در شبانه روز را میسر می سازد که نسبت به راه بند های بازویی موجود در بازار ایران بسیار بالاتر می باشد .علاوه بر آن این سیستم ها دارای ضریب ایمنی IP67 که بالاترین میزان مقاومت در برابر آب (غوطه ور شدن در آب) و گردو خاک است می باشد.

برد مرکزی راه بند قابلیت هماهنگی با کلیه سیستم های کنترل تردد (CONTROL ACCESS)
را دارا باشد و می توان با افزودن حسگر های خطی و یا طیف نوری سیستم را کاملا ایمن و هوشمند ساخت تا احتمال برخورد بازوی راه بند با وسیله عبور کننده به صفر برسد. نصب درب اتوماتیک
بدنه محافظ راه بندها تماما از فولاد بوده و از نظر رنگ دارای رنگ کوره ای و مقاوم در برابر ضربه نیز باشد. در پایان امید است که توضیحات فوق هرچند مختصر دید کلی راجع به راهبندهای ستونی BFT مدل STOPPY را به شما ارائه کرده باشد در قسمت بعد راجع به دیگر محصولات BFT سخن به میان خواهیم آورد. که در حال حاضر از لحاظ مقرون به صرفه بودن و تنوع محصول در ایران همتایی ندارد.